Koronawirus w Polsce (SARS-CoV-2)
Koronawirus w Polsce
(SARS-CoV-2)
Zakażenia:
1 475 445 209 636 35 363 1 230 446
O aplikacji STOP COVID - ProteGO Safe
19 września 2020 r.
"STOP COVID – ProteGO Safe to aplikacja, która pomoże nam w wychodzeniu z obostrzeń związanych z pandemią. Im więcej z nas będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirus" – podaje na Twitterze Kancelaria Premiera. To oficjalna, polska aplikacja służąca do śledzenia kontaktu z koronawirusem, wydana przez Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Aplikacja jest bezpłatna.

W założeniu aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe ma powiadamiać o możliwym kontakcie z koronawirusem. Gdy inny użytkownik, z którym miało się kontakt, zachoruje, otrzyma się odpowiednie powiadomienie. Aplikacja zapisuje kontakty z innymi użytkownikami z ostatnich 2 tygodni i na podstawie tych danych analizuje i podaje wyniki dotyczące kontaktów z osobami zakażonymi. Wg Ministerstwa Cyfryzacji wszelkie dane podane przez użytkownika przechowywane są jedynie lokalnie na urządzeniu. MC zapewnia, że prywatność i bezpieczeństwo użytkowników były kluczowymi kwestiami przy tworzeniu STOP COVID - ProteGO.
Test oceny ryzyka
Test oceny ryzyka to nieskomplikowana ankieta stworzona przez lekarzy. Po uzupełnieniu testu, system sprawdza (na podstawie wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego) do jakiej grupy ryzyka kwalifikują się odpowiedzi użytkownika. Użytkownik po wykonanym teście otrzyma rekomendację zachowań. Dzięki temu dowie się, co robić dalej i w razie potrzeby, gdzie szukać pomocy.
Dziennik zdrowia
STOP COVID - ProteGO Safe umożliwia także prowadzenie dziennika zdrowia, czyli regularnego zapisywania informacji o tym, jak się czuje użytkownika i w jakiej jest kondycji. Dzięki temu, w razie wystąpienia niepokojących objawów, można szybko zareagować.
Dziennik zdrowia to także - jeśli zajdzie taka potrzeba - narzędzie pomocne dla lekarzy. Ułatwia przekazanie personelowi medycznemu informacji o rozwoju objawów, współistniejących schorzeniach, czy przyjmowanych lekach. Dzięki temu użytkownik aplikacji zyska szansę na szybszą diagnozę oraz wybór odpowiedniego schematu leczenia.
W praktyce prowadzenie dziennika zdrowia nie zajmuje wiele czasu i jest proste.
Ważne informacje o koronawirusie SARS-CoV-2 w jednym miejscu w telefonie.
W STOP COVID - ProteGO Safe znajdziesz wiarygodne, oficjalne i aktualne informacje na temat aktualnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Dowiesz się, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.
Publikowane informacje to komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny. To także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Czy aplikacja STOP COVID - ProteGO jest bezpieczna?
Według wydawcy "STOP COVID - ProteGO", aplikacja przeszła szereg testów i audytów, które wykazały bezpieczeństwo przechowywanych i udostępnianych danych.
Pobieranie
Co trzeba wiedzieć o szczepionce na COVID-19?
Czy szczepionki mają skutki uboczne? Jakie są między nimi różnice? Jak wygląda samo szczepienie? Oto odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań.
31 grudnia 2020 r.
Szczepienia na COVID-19 w Polsce
Zobacz planowany kalendarz szczepień pierwszą szczepionką dostępną na rynku polskim, którą jest Comirnaty producentów Pfizer i BioNTech.
29 grudnia 2020 r.
Kwarantanna narodowa
Od 28 grudnia do 17 stycznia. Ograniczenia w przemieszczaniu się podczas Sylwestra, zamknięcie hoteli, stoków narciarskich oraz galerii handlowych.
17 grudnia 2020 r.
Jakie obostrzenia na święta?
Wszyscy już wiemy, że tegoroczne Boże Narodzenie spędzimy inaczej niż zwykle. W związku z pandemią koronawirusa wprowadzono nowe obostrzenia.
4 grudnia 2020 r.
Nowy etap w walce z koronawirusem – etap odpowiedzialności
Od 28 listopada 2020r. obowiązujące nas obostrzenia uległy zmianie. Rząd wprowadził nowe zasady i ograniczenia, nazwane etapem odpowiedzialności.
1 grudnia 2020 r.
22 tys. utraconych przypadków?
Nierówność na poziomie 22 tys. przypadków, do tego WSSE oraz UW w całej Polsce zaprzestały publikowania raportów dla województw. Co się wydarzyło?
24 listopada 2020 r.