Koronawirus w Polsce (SARS-CoV-2)

Koronawirus w Polsce
(SARS-CoV-2)


Zakażenia:
6 666 304 1 330 584 0 5 335 720

Nauka zdalna w szkołach już pewna

Od czwartku, 27 stycznia 2022r., wraca nauczanie zdalne w klasach V-VIII szkół podstawowych oraz we wszystkich typach szkół ponadpodstawowych.


25 stycznia 2022 r.


We wtorek, 25 stycznia 2022r., szefa MEiN Przemysław Czarnek powiedział: "wsłuchując się w apele i w głos służb sanitarnych, analizując dane z dnia wczorajszego i z dzisiaj, musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej na okres do końca ferii zimowych". Wyjaśnił, że decyzja ta wynika ze wzrastającej wciąż w naszym kraju liczby zakażeń koronawirusem i zbliżającego się szczytu V fali zachorowań na COVID-19.Nauka zdalna w szkołach już pewna

W trybie stacjonarnym nadal będą pracowałyprzedszkola orazklasy od 1 do 4 szkół podstawowych. Nauka zdalna dotyczy uczniów od poziomu klasy V szkoły podstawowej i obowiązywać będzie do końca ferii zimowych, czyli do 27 stycznia 2022 roku.

O wprowadzeniu zdalnej nauki poinformował we wtorek, 25 stycznia br., Minister Edukacji Przemysław Czarnek oraz Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka.

Podczas swojego wystąpienia minister Przemysła Czarnekza powiedział także, że: "zgodnie z rozporządzeniem, które będzie jutro podpisane i będzie obowiązywać od czwartku, w szkołach nadal naukę stacjonarną kontynuować będą uczniowie z klas I-IV i uczniowie zerówek. Do przedszkoli będą chodzić dzieci w wieku przedszkolnym. Uczniowie klas V, VI, VII, VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych".

Na uspokojenie dodał, że w związku z trwającymi obecnie feriami zimowymi, nauka zdalna będzie najprawdopodobniej trwała niecoponad dwatygodnie.

Dodatkowo w okresie, w którym nie będzie nauczania stacjonarnego, zagwarantowana zostanie możliwość spotykania sięmaturzystów nakonsultacjach z nauczycielami, dopuszczalne są konsultacje indywidualneigrupowe. Ponadto szkoły specjalne, wraz z rodzicami, same będą decydowały, czy kontynuować naukę stacjonarną, czy też przejść na edukacje zdalną.


Jeśli chodzi o młodsze roczniki uczniów, głównie oklasy 1-3 szkół podstawowych, minister powiedział dziennikarzom, że tryb nauczaniaw ich przypadku będzie zależał od tego, jak rozwijać się będzie sytuacja pandemiczna w naszym kraju. Jak powiedział: "będziemy widzieć, co się będzie działo w kolejnych dniach" […] Nie sądzę, żeby było to konieczne, bo jednak wyłączenie z nauki stacjonarnej połowy szkół podstawowych i wszystkich szkół ponadpodstawowych powinno dać już pewien oddech".

Uczelnie wyższe natomiast działają nadal według własnych przepisów, a rektorzy uczelni samodzielnie podejmują decyzję odnośnie przejściana naukę zdalną.

Przedszkola natomiast, jako placówki nieferyjne (czyli pracują przez cały rok, z wyłączeniem przerw ustalonych przez organ prowadzący, na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola lub radyrodziców).

Nauczanie zdalne ma obowiązywać do końca ferii zimowych, czyli 27 lutego 2022 roku.

Z dużym przekonaniem minister Czarnek oświadczył, że nie przewiduje się przedłużeniatego okresu, ani wysłania na naukę zdalną uczniów klas I-IV szkół podstawowych. Według słów ministra, Przemysława Czarnka, z przeprowadzonych wyliczeń wynika bowiem, że wraz z końcem ferii zimowych będziemy już mieć za sobą szczyt V fali zakażeń koronawirusem.


Komentarze

Znikają obostrzenia!

To już pewne! Od poniedziałku 28 marca zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczek (za wyjątkiem podmiotów leczniczych). Koniec izolacji i kwarantanny.

24 marca 2022 r.

Zniesienie większości obostrzeń od 1 marca

Zniesienie większości obostrzeń covidowych od 1 marca 2022 roku. Które obostrzenia zostaną zniesione, a które zostaną utrzymane?

23 lutego 2022 r.

Uczniowie wracają do szkół już w lutym

Minister ogłosił, że powrót do szkół uczniów z klas 5-8 oraz starszych roczników będzie możliwy już w poniedziałek 21 lutego br.

9 lutego 2022 r.

Wprowadzono zmiany w obostrzeniach

Adam Niedzielski oraz Przemysław Czarnek poinformowali o zmianach dotyczących zasad odbywania izolacji i kwarantanny oraz o powrocie do szkół.

9 lutego 2022 r.

Dawka przypominająca szczepionki dla dzieci w wieku 12 – 15 lat

Od piątku (28 stycznia br.) rozpocznie się proces wystawiania skierowań dla tej grupy wiekowej.

28 stycznia 2022 r.

Nauka zdalna w szkołach już pewna

Od czwartku wraca nauczanie zdalne w klasach V-VIII szkół podstawowych oraz we wszystkich typach szkół ponadpodstawowych.

25 stycznia 2022 r.