Stany Zjednoczone

Koronawirus SARS-CoV-2 | Stany Zjednoczone

Koronawirus SARS-CoV-2
Stany Zjednoczone


Zakażenia: 49 387 208 791 514

Przyrost potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Stanach Zjednoczonych

Liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Stanach Zjednoczonych
Zgony z powodu wirusa SARS-CoV-2

Zakażeni mieszkańcy Stanów Zjednoczonych w stosunku do zdrowych mieszkańców


Do dnia dzisiejszego stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 49 387 208 mieszkańców Stanów Zjednoczonych, w stosunku do łącznej populacji 333 366 712 mieszkańców tego kraju. Oznacza to, że w Stanach Zjednoczonych zakażonych było 14.815% ludności. Na jedną osobę u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 przypada 7 mieszkańców u których ten koronawirus nie został stwierdzony. Spośród wszystkich mieszkańców zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, 791514 zmarło z powodu COVID-19.
Gęstość zaludnienia Stanów Zjednoczonych a osoby zakażone


mapa koronawirusa Stany Zjednoczone

Powierzchnia Stanów Zjednoczonych wynosi 9 373 967 kilometrów kwadratowych, a gęstość zaludnienia 36 mieszkanców na kilometr kwadratowy.

Jeden zakażony wirusem mieszkaniec przypada średnio na 0.19 kilometrów kawdratowych powierzchni Stanów Zjednoczonych.

Na jeden kilometr kwadratowy przypada 5.27 mieszkańców z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.
Epidemia SARS-CoV-2 w Stanach Zjednoczonych (USA)


Koronawirus SARS-CoV-2 w Stanach Zjednoczonych (USA)

Stany Zjednoczone są krajem z największą liczbą osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Z pewnością na takie statystyki znacząco wpływa fakt, że w USA przeprowadza się bardzo dużo testów.

W stanie Waszyngton pierwszy przypadek zachorowania spowodowany koronawirusem stwierdzono 21 stycznia 2020 r. 2 marca zdiagnozowano w Nowym Jorku pierwszą w tym mieście osobę z objawami COVID-19. Była to 39-letnia pracowniczka służby zdrowia, która chwilę wcześniej wróciła z Iranu.

29 marca 2020r. W stanie Illinois, z powodu zakażenia koronawirusem, zmarło niemowlę – jest to pierwszy taki przypadek na świecie.

W Stanach Zjednoczonych zakażonych przybywa w bardzo szybkim tempie, a Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że kraj ten może stać się nowym światowym epicentrum pandemii. Jak dotąd prawie połowa zachorowań ma miejsce w stanie Nowy Jork. Duże ogniska zachorowań występują też w stanach Waszyngton, New Jersey, Kalifornia, Luizjana.

Władze wprowadzają dodatkowe środki bezpieczeństwa, aby hamować tak szybkie rozprzestrzenianie się wirusa. Aż 17 stanów zdecydowało się wprowadzić nakaz pozostania w domach, a wychodzić można tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Zaczyna się zauważać braki produktów medycznych, podejmowane są próby uzupełniania zapasów szpitali. Zamknięte są szkoły, a w sklepach brakuje niektórych produktów. Sytuacja porównywana jest do Wielkiego Kryzysu z lat 1929-1933 oraz czasów II wojny światowej.

Jak wynika z przeprowadzonych dotąd badań, według danych CDC (Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom), 38% pacjentów hospitalizowanych z powodu zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Stanach Zjednoczonych stanowią ludzie w wieku od 20 do 54 lat.