Austria

Koronawirus SARS-CoV-2 | Austria

Koronawirus SARS-CoV-2
Austria


Zakażenia: 6 082 356 22 534

Przyrost potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Austrii

Liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Austrii
Zgony z powodu wirusa SARS-CoV-2

Zakażeni mieszkańcy Austrii w stosunku do zdrowych mieszkańców


Do dnia dzisiejszego stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 6 082 356 mieszkańców Austrii, w stosunku do łącznej populacji 9 006 398 mieszkańców tego kraju. Oznacza to, że w Austrii zakażonych było 67.534% ludności. Na jedną osobę u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 przypada 1 mieszkańców u których ten koronawirus nie został stwierdzony. Spośród wszystkich mieszkańców zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, 22534 zmarło z powodu COVID-19.
Gęstość zaludnienia Austrii a osoby zakażone


mapa koronawirusa Austria

Powierzchnia Austrii wynosi 83 879 kilometrów kwadratowych, a gęstość zaludnienia 107 mieszkanców na kilometr kwadratowy.

Jeden zakażony wirusem mieszkaniec przypada średnio na 0.01 kilometrów kawdratowych powierzchni Austrii.

Na jeden kilometr kwadratowy przypada 72.51 mieszkańców z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.
Austria i koronawirus SARS-CoV-2


Koronawirus Austria

W dniu 25 lutego 2020 r. Austria potwierdziła dwa pierwsze przypadki COVID-19. Potwierdzone przypadki dotyczyły 24-letniego mężczyzny i 24-letniej kobiety powracających z Lombardii we Włoszech, które uzyskały wynik pozytywny i były leczone w szpitalu w Innsbrucku w Tyrolu.

Począwszy od 1 marca 2020r., władze w Niemczech i krajach skandynawskich zaczęły identyfikować tyrolski ośrodek narciarski Ischgl jako główne ognisko koronawirusa. Kilkaset infekcji zostało zlokalizowanych w mieście, a transmisje wirusa miały miejsce pod koniec lutego. Po początkowym zmniejszeniu ryzyka władze tyrolskie poddały całe miasto kwarantannie w dniu 13 marca 2020r.

W dniu 12 marca 2020 r. Austria potwierdziła pierwszą śmierć spowodowaną COVID-19. Ofiarą był 69-letni mężczyzna z Wiednia, zmarł w wiedeńskim szpitalu Kaiser-Franz-Josef.

Od 16 marca weszła wżycie ogólnokrajowa godzina policyjna, a domy można opuścić tylko z jednego z następujących powodów:

  • niezbędne działania zawodowe
  • niezbędne zakupy (artykuły spożywcze lub leki)
  • pomaganie innym ludziom
  • działania na zewnątrz, samodzielnie lub w towarzystwie osób mieszkających w tym samym gospodarstwie domowym

Urzędnicy twierdzą, że ograniczenia te są aktywnie egzekwowane przez policję.

Osoby potencjalnie zakażone COVID-19 w żadnym wypadku nie powinny udawać się do lekarza lub przychodni, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Zamiast tego poproszono ich o telefon na numer opieki zdrowotnej.

W dniu 10 marca 2020 r. rząd ogłosił, że wszystkie uniwersytety zostaną zamknięte najpóźniej do 16 marca. Wszystkie imprezy plenerowe z udziałem ponad 500 osób i wszystkie imprezy halowe z udziałem ponad 100 osób zostały odwołane i nie wolno organizować ich aż do odwołania. Wszystkie dzieci starsze niż 14 lat zostały zobowiązane do pozostania w domu, począwszy od 15 marca, a młodsze dzieci od 17 marca 2020r. Nakaz ten będzie  obowiązywać do 4 kwietnia. Ustanowiono ograniczenia podróży dla osób przybywających z Włoch. Rząd zwrócił się do ogółu społeczeństwa o zachowanie dystansu społecznego i ogłosił, że wkrótce zostaną wprowadzone dalsze ograniczenia.
W dniu 15 marca ogłoszono zakaz publicznych zgromadzeń dla więcej niż pięciu osób, a restauracje nakazano zamknąć w dniu 17 marca. Ponadto Günther Platter, gubernator Tyrolu, ogłosił tygodniową blokadę dla całej prowincji. Mieszkańcy Tyrolu musieli pozostać w swoich domach, z wyjątkiem niezbędnych powodów, takich jak zakup żywności lub lekarstw, wizyta u lekarza, wypłata gotówki lub wyprowadzenie psa.

30 marca rząd austriacki ogłosił, że od 6 kwietnia  każdy wchodzący do sklepu musi nosić maskę ochronną. Od 6 kwietnia nakaz noszenia maseczek, zakrywających usta i nos będzie dotyczyć osób wchodzących do supermarketów, ale w najbliższej przyszłości zostanie rozszerzone na pozostałe  miejsca publiczne. Od 14 kwietnia 2020r. noszenie masek na twarz stanie się obowiązkowe również w transporcie publicznym i pozostałych miejscach publicznych. W tym samym czasie ponownie otworzą się sklepy detaliczne, sklepy dla majsterkowiczów itp. o powierzchni poniżej 400 m2.

27 marca federalny minister zdrowia Rudolf Anschober ogłosił, że w Austrii szczyt pandemii ma nastąpić między połową kwietnia a połową maja 2020 r.