Niemcy

Koronawirus SARS-CoV-2 | Niemcy

Koronawirus SARS-CoV-2
Niemcy


Zakażenia: 38 437 756 174 979

Przyrost potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Niemczech

Liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Niemczech
Zgony z powodu wirusa SARS-CoV-2

Zakażeni mieszkańcy Niemiec w stosunku do zdrowych mieszkańców


Do dnia dzisiejszego stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 38 437 756 mieszkańców Niemiec, w stosunku do łącznej populacji 82 258 066 mieszkańców tego kraju. Oznacza to, że w Niemczech zakażonych było 46.728% ludności. Na jedną osobę u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 przypada 2 mieszkańców u których ten koronawirus nie został stwierdzony. Spośród wszystkich mieszkańców zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, 174979 zmarło z powodu COVID-19.
Gęstość zaludnienia Niemiec a osoby zakażone


mapa koronawirusa Niemcy

Powierzchnia Niemiec wynosi 357 386 kilometrów kwadratowych, a gęstość zaludnienia 230 mieszkanców na kilometr kwadratowy.

Jeden zakażony wirusem mieszkaniec przypada średnio na 0.01 kilometrów kawdratowych powierzchni Niemiec.

Na jeden kilometr kwadratowy przypada 107.55 mieszkańców z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.
Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 w Niemczech


Koronawirus SARS-CoV-2 w Niemczech

Pierwszy przypadek wirusa SarS-CoV-2, powodującego zachorowania na ostrą zakaźną chorobę układu oddechowego COVID-19 potwierdzono dnia 27 stycznia 2020 roku w pobliżu Monachium w Bawarii, w siedzibie producenta części samochodowych. Inne wykryte przypadki koronawirusa rozsiane były wielu regionach Niemiec: w Badenii – Wirtembergii, Nadrenii Północnej – Westfalii i Nadrenii-Palatynacie.

9 marca 2020r. zanotowano dwa pierwsze zgony spowodowane wirusem SARS-CoV-2, była to 89-letnia kobieta z Essen i 78-letni mężczyzna z Heinsbergu. Według danych Instytutu Roberta Kocha, wskaźnik śmiertelności z powodu koronawirusa w Niemczech wynosi 0,22 procent, więc jest znacząco niższy, niż w innych krajach. We Włoszech wskaźnik śmiertelności wynosi 8,3 procent, a w Wielkiej Brytanii 2,2 procent. Na uwagę zasługuje fakt, że Niemcy mają wykrytych ponad 10 tysięcy przypadków wirusa SARS-CoV-2 więcej, niż Wielka Brytania.

W Niemczech koronawirusem zarażają się głównie ludzie młodsi. Z raportów Instytutu Roberta Kocha wynika, że przeważająca większość przypadków zarażenia miała od 15 do 59 lat, a średnia wieku osób zarażonych SARS-CoV-2 w Niemczech wynosiła 47 lat. Również ten fakt przyczynia się do niższego odsetka śmiertelności wśród mieszkańców Niemiec, spowodowanej chorobą COVID-19.

Z testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykonywanych na szeroką skalę w Niemczech wynika, że wśród osób zarażonych jest bardzo wielu młodych ludzi, którzy przechodzą chorobe COVID-19 łagodnia a nawet bezobjawowo.
Komunikaty Ambasady Polski w Niemczech