Wielka Brytania

Koronawirus SARS-CoV-2 | Wielka Brytania

Koronawirus SARS-CoV-2
Wielka Brytania


Zakażenia: 10 620 535 146 281

Przyrost potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Wielkiej Brytanii

Liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Wielkiej Brytanii
Zgony z powodu wirusa SARS-CoV-2

Zakażeni mieszkańcy Wielkiej Brytanii w stosunku do zdrowych mieszkańców


Do dnia dzisiejszego stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 10 620 535 mieszkańców Wielkiej Brytanii, w stosunku do łącznej populacji 67 798 621 mieszkańców tego kraju. Oznacza to, że w Wielkiej Brytanii zakażonych było 15.665% ludności. Na jedną osobę u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 przypada 6 mieszkańców u których ten koronawirus nie został stwierdzony. Spośród wszystkich mieszkańców zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, 146281 zmarło z powodu COVID-19.
Gęstość zaludnienia Wielkiej Brytanii a osoby zakażone


mapa koronawirusa Wielka Brytania

Powierzchnia Wielkiej Brytanii wynosi 242 495 kilometrów kwadratowych, a gęstość zaludnienia 280 mieszkanców na kilometr kwadratowy.

Jeden zakażony wirusem mieszkaniec przypada średnio na 0.02 kilometrów kawdratowych powierzchni Wielkiej Brytanii.

Na jeden kilometr kwadratowy przypada 43.8 mieszkańców z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.
Pandemia koronawirusa w Wielkiej Brytanii


Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Początkowe podejście brytyjskiego rządu do walki z epidemią koronawirusa było przedmiotem dużych kontrowersji, zdawać by się mogło, że nie traktuje on tego stanu z należytą powagą. Głośno mówiło się o „odporności stadnej”. W miarę jednak z dramatycznie rosnącą liczba zachorowań na COVID 19, ostatecznie zaczęto wprowadzać odgórne ograniczenia i zasady dla Brytyjczyków, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Jak dotąd Wielka Brytania jest ósmym krajem na świecie pod względem liczby zakażeń koronawirusem i siódmym pod względem liczby zgonów spowodowanych COVID-19, choć te dane stale ulegają zmianom.

Naukowcy doszukują się związku między nadwagą i otyłością, a ciężkimi objawami koronawirusa SARS-CoV-2 u Brytyjczyków. Płuca osób otyłych są szybciej zajmowane i niszczone przez koronawirusa w porównaniu do płuc osób o prawidłowej wadze. Może więc trzeba będzie rozważyć nadwagę i otyłość jako czynniki występowania ciężkich objawów COVID-19. Odkrycie to jest tak bardzo niepokojące, ponieważ 2/3 dorosłych w Wielkiej Brytanii należy do kategorii osób z otyłością i nadwagą.

Niedawno brytyjski rząd wprowadził obostrzenia dotyczące wychodzenia z domu. Brytyjczycy mogą opuszczać dom tylko z ważnych powodów, a jeśli nie będą przestrzegać zasad izolacji, policja ma prawo ich ukarać.

23 marca zamknięto do odwołania szkoły w Anglii, Walii i Szkocji. Szkoły w Irlandii Północnej zostały zamknięte już 18 marca. Odwołano egzaminy kończące różne etapy edukacji, które planowo powinny odbyć się w maju i czerwcu 2020 r. Szkoły pozostaną jednak dostępne dla dzieci osób pracujących w służbie zdrowia i innych zawodach niezbędnych w sytuacji epidemii – policji, służb, a także kierowców samochodów dostawczych.

W przypadku konieczności poddania się diagnozie lekarskiej, wszyscy pacjenci (w tym obywatele zagraniczni) zwolnieni są z konieczności płacenia kosztów diagnostyki (nawet w przypadku negatywnego rezultatu) oraz leczenia (w przypadku rozpoznania choroby).