Turcja

Koronawirus SARS-CoV-2 | Turcja

Koronawirus SARS-CoV-2
Turcja


Zakażenia: 17 004 714 101 419

Przyrost potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Turcji

Liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Turcji
Zgony z powodu wirusa SARS-CoV-2

Zakażeni mieszkańcy Turcji w stosunku do zdrowych mieszkańców


Do dnia dzisiejszego stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 17 004 714 mieszkańców Turcji, w stosunku do łącznej populacji 84 130 345 mieszkańców tego kraju. Oznacza to, że w Turcji zakażonych było 20.212% ludności. Na jedną osobę u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 przypada 5 mieszkańców u których ten koronawirus nie został stwierdzony. Spośród wszystkich mieszkańców zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, 101419 zmarło z powodu COVID-19.
Gęstość zaludnienia Turcji a osoby zakażone


mapa koronawirusa Turcja

Powierzchnia Turcji wynosi 783 562 kilometrów kwadratowych, a gęstość zaludnienia 107 mieszkanców na kilometr kwadratowy.

Jeden zakażony wirusem mieszkaniec przypada średnio na 0.05 kilometrów kawdratowych powierzchni Turcji.

Na jeden kilometr kwadratowy przypada 21.7 mieszkańców z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.
Turcja i koronawirus SARS-CoV-2


Koronawirus w Turcji

Minister zdrowia Fahrettin Koca, poinformował, że pierwszy zakażony w Turcji to mężczyzna, który wcześniej podróżował do Europy. Do dnia dzsiejszego w Turcji liczba zakażeń doszła do 17 004 714, a zgonów do 101 419. Niestety Turcja bardzo szybko goni europejskie kraje z największą ilością zakażonych mieszkańców, przy czym służba zdrowia w tym kraju nie jest tak wysoko rozwinięta jak np. w Szwajcarii czy Niemczech. Mimo tego Turcja walczy z wirusem SARS-CoV-2 swoimi sposobami.

W marcu władze Turcji nakazały obywatelom w wieku ponad 65 lat oraz osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, by nie opuszczały swych domów. Następnie prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wprowadził restrykcje hamujące rozprzestrzenianie się koronawirusa. Obowiązuje zakaz wjazdu i wyjazdu z 31 miast. Zakaz obejmuje wszystkie pojazdy z wyjątkiem tych, które transportują niezbędne dostawy. Dla osób w wieku do 20 lat została wprowadzona godzina policyjna. W miejscach publicznych i w sklepach spożywczych trzeba zakładać maski.