Holandia

Koronawirus SARS-CoV-2 | Holandia

Koronawirus SARS-CoV-2
Holandia


Zakażenia: 8 636 526 22 986

Przyrost potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Holandii

Liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Holandii
Zgony z powodu wirusa SARS-CoV-2

Zakażeni mieszkańcy Honaldii w stosunku do zdrowych mieszkańców


Do dnia dzisiejszego stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 8 636 526 mieszkańców Honaldii, w stosunku do łącznej populacji 17 134 872 mieszkańców tego kraju. Oznacza to, że w Holandii zakażonych było 50.403% ludności. Na jedną osobę u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 przypada 2 mieszkańców u których ten koronawirus nie został stwierdzony. Spośród wszystkich mieszkańców zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, 22986 zmarło z powodu COVID-19.
Gęstość zaludnienia Honaldii a osoby zakażone


mapa koronawirusa Holandia

Powierzchnia Honaldii wynosi 41 543 kilometrów kwadratowych, a gęstość zaludnienia 412 mieszkanców na kilometr kwadratowy.

Jeden zakażony wirusem mieszkaniec przypada średnio na 0 kilometrów kawdratowych powierzchni Honaldii.

Na jeden kilometr kwadratowy przypada 207.89 mieszkańców z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.
Koronawirus SARS-CoV-2 w Holandii (Niderlandy)


Koronawirus w Holandii

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 dotarła do Holandii w dniu 27 lutego 2020 r., kiedy to potwierdzono jej pierwszy przypadek COVID-19 w Tilburgu. Dotyczył on 56-letniego Holendra, który przybył do Holandii z Włoch. Pierwsza śmierć miała miejsce 6 marca, kiedy w Rotterdamie zmarła 86-letnia pacjentka.

Według stanu na dzień 8 kwietnia odnotowano 20 549 potwierdzonych przypadków zakażenia i 2 248 zgonów.

Pod koniec marca, gdy liczba zachorowań wzrosła o ponad 5000 przypadków, rząd ogłosił surowe zasady dystansu społecznego. Wszystkie wydarzenia okolicznościowe i spotkania trzech lub więcej osób (które nie pochodzą z tego samego gospodarstwa domowego) zostały zakazane do 1 czerwca 2020r. Ponadto w przestrzeni publicznej należy zachować odległość co najmniej 1,5 metra między osobami spoza tego samego gospodarstwa domowego, a sklepy i inne miejsca użyteczności publicznej mają prawo żądać zachowania tego dystansu od swoich klientów. Osoby, które nie przestrzegają tych zakazów karane będą grzywną.
Egzaminy końcowe w szkole średniej zostały odwołane dnia 24 marca 2020r.

Do połowy marca Holandia robiła około 1000 testów dziennie, czyli mniej, niż w przypadku innych krajów europejskich. Wyjaśnia to dość duży stosunek liczby zgonów do liczby potwierdzonych przypadków zachorowań.

Koronawirus Holandia

Na dzień 25 marca codziennie testowano 2500 próbek i przeprowadzono łącznie 38 000 testów. Ze względu na ograniczoną dostępność zdolności testowych niektóre grupy otrzymały pierwszeństwo w testach, takie jak pracownicy służby zdrowia, osoby starsze i osoby z ostrymi objawami. Brak zdolności do testowania powoduje wyraźną liczbę zgonów przez COVID-19, które nie są zarejestrowane jako takie, chociaż miejscowi lekarze mogą rozpoznać objawy. Do końca marca w kraju testowano około 4000 osób dziennie, w celu zwiększenia możliwości testowania do około 17 500 codziennych testów w ciągu kilku tygodni. Po osiągnięciu takiej zdolności testowej rząd holenderski chce rozszerzyć swoją zdolność testową do 29 000 testów dziennie.

W odpowiedzi na przepisy ogłoszone 12 marca paniczny zakup żywności, papieru toaletowego i leków spowodował, że w supermarketach stały puste półki. Premier Mark Rutte zaapelował do narodu o zaprzestanie tego zachowania 12 marca ogłoszono, że wszystkie wydarzenia publiczne z udziałem ponad 100 osób zostaną anulowane do 6 kwietnia. W dniu 24 marca okres ten został przedłużony do 1 czerwca dla wszystkich wydarzeń wymagających pozwolenia.

Dnia 27 marca ogłoszono na konferencji prasowej, że wszystkie restauracje, muzea, kluby sportowe i szkoły muszą zostać zamknięte.