Koronawirus SARS-CoV-2 | Francja
Koronawirus SARS-CoV-2
Francja
Zakażenia: 38 997 490 168 091
Przyrost potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 we Francji
Liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 we Francji
Zgony z powodu wirusa SARS-CoV-2
Zakażeni mieszkańcy Francji w stosunku do zdrowych mieszkańców
Do dnia dzisiejszego stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 38 997 490 mieszkańców Francji, w stosunku do łącznej populacji 67 932 586 mieszkańców tego kraju. Oznacza to, że we Francji zakażonych było 57.406% ludności. Na jedną osobę u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 przypada 2 mieszkańców u których ten koronawirus nie został stwierdzony. Spośród wszystkich mieszkańców zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, 168091 zmarło z powodu COVID-19.
Gęstość zaludnienia Francji a osoby zakażone
Powierzchnia Francji wynosi 643 801 kilometrów kwadratowych, a gęstość zaludnienia 106 mieszkanców na kilometr kwadratowy.
Jeden zakażony wirusem mieszkaniec przypada średnio na 0.02 kilometrów kawdratowych powierzchni Francji.
Na jeden kilometr kwadratowy przypada 60.57 mieszkańców z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.
Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 we Francji
WHO od 21 stycznia publikuje codzienne raporty dotyczące liczby zachorowań i zgonów spowodowanych zakażeniem koronawirusem na całym świecie. Pierwsze przypadki wystąpienia choroby COVID-19 w Europie pojawiły się w raporcie z 25 stycznia, czyli 5 z kolei. W trzech kolejnych publikacjach w statystykach WHO figurowało tylko jedno państwo europejskie. Była to Francja z trzema przypadkami zachorowań. Również we Francji nastąpił pierwszy zgon spowodowany koronawirusem w Europie. Nastąpił 16 lutego, gdy w tym kraju odnotowano dunastu zakażonych.
Od 17 marca wszyscy mieszkańcy Francji muszą pozostawać w domach. Francuzi mają zakaz wszelkiego nieuzasadnionego przemieszczania się. Z domów można wychodzić tylko do sklepu, lekarza, na spacer z psem lub na samotne bieganie. Aktywność może odbywać się maksymalnie w odległości kilometra od domu i trwać maksymalnie godzinę. Przejazdy do pracy można odbywać wyłącznie gdy pracodawca nie może zapewnić pracy zdalnej. W tym celu niezbędne jest uzasadnienie na piśmie. Osoby nieposiadjące tego uzasadnienia mogą otrzymać mandat w wysokości 135 euro.
Francuski rząd wydłużył czas trwania restrykcji związanych z epidemią koronawirusa w tym kraju do 15 kwietnia – poinformował Francuski premier Edouard Philippe. Nie zostały wprowadzone żadne dodatkowe zakazy. Premier podkreślił, że okres ten zostanie przedłużony ponownie wyłącznie wtedy, jeśli będzie tego wymagała sytuacja związana z zagrożeniem koronawirusem we Francji.
Mimo tych obostrzeń Francja zdaje się nie radzić sobie ze skalą problemu, który ją dotknął. "Osoby starsze niż 80 lat nie są ratowane. W domach opieki podaje im się morfinę i inne opiaty i pozwala się umrzeć" - to fragment przerażającego raportu o stanie epidemii we Francji, który sporządziło dwóch lekarzy z Niemieckiego Instytutu Medycyny Ratunkowej w Tybindze po powrocie ze Strasburga w Alzacji.