Indie

Koronawirus SARS-CoV-2 | Indie

Koronawirus SARS-CoV-2
Indie


Zakażenia: 45 001 575 533 295

Przyrost potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Indiach

Liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Indiach
Zgony z powodu wirusa SARS-CoV-2

Zakażeni mieszkańcy Indii w stosunku do zdrowych mieszkańców


Do dnia dzisiejszego stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 45 001 575 mieszkańców Indii, w stosunku do łącznej populacji 1 380 004 385 mieszkańców tego kraju. Oznacza to, że w Indiach zakażonych było 3.261% ludności. Na jedną osobę u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 przypada 31 mieszkańców u których ten koronawirus nie został stwierdzony. Spośród wszystkich mieszkańców zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, 533295 zmarło z powodu COVID-19.
Gęstość zaludnienia Indii a osoby zakażone


mapa koronawirusa Indie

Powierzchnia Indii wynosi 3 287 000 kilometrów kwadratowych, a gęstość zaludnienia 420 mieszkanców na kilometr kwadratowy.

Jeden zakażony wirusem mieszkaniec przypada średnio na 0.07 kilometrów kawdratowych powierzchni Indii.

Na jeden kilometr kwadratowy przypada 13.69 mieszkańców z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.
Indie i pandemia koronawirusa


Koronawirus Indie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusa SARS-CoV-2 w Indiach został zgłoszony w dniu 30 stycznia 2020 r. w Kerali. 3 lutego ilość przypadków wzrosła do trzech. Wszyscy zakażeni byli studentami, którzy wrócili z Wuhan w Chinach. Do końca lutego nie zaobserwowano znaczącego wzrostu liczby zakażeń. 4 marca ujawniono 22 nowe przypadki, w tym przypadki włoskiej grupy turystów z 14 zarażonymi. Na dzień 15 kwietnia 2020 r. Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej Indii potwierdziło ogółem 11 439 przypadków, 1 306 wyzdrowień i 377 zgonów. Eksperci sugerują, że liczba infekcji może być znacznie wyższa, ponieważ wskaźniki testów w Indiach należą do najniższych na świecie.

Instytucje edukacyjne i wiele placówek handlowych zamknięto. Indie zawiesiły wszystkie wizy turystyczne, gdyż większość potwierdzonych przypadków była związana z innymi krajami.

Michael Ryan, dyrektor wykonawczy programu ratunkowego zdrowia Światowej Organizacji Zdrowia, powiedział, że Indie mają „ogromną zdolność” do poradzenia sobie z wybuchem pandemii koronawirusa i jako drugi najbardziej zaludniony kraj, będą miały ogromny wpływ na zdolność świata do radzenia sobie z tym problemem. Inni komentatorzy martwią się dewastacją gospodarczą spowodowaną izolacją i kwarantanną, która ma ogromny wpływ na pracowników, mikroprzedsiębiorstwa, rolników i osoby prowadzące działalność na własny rachunek, które nie mają środków do życia z powodu braku możliwości przemieszczania się i dostępu do rynków.

Obserwatorzy twierdzą, że obostrzenia spowolniły tempo wzrostu pandemii z poziomu podwojenia co trzy dni, do poziomu podwojenia co sześć dni. Według badań przeprowadzonych na Shiv Nadar University, że gdyby nie obostrzenia, Indie mogły doświadczyć gwałtownego wzrostu liczby przypadków chorób pomiędzy 24 marca a 14 kwietnia, co nie nastąpiło.