Koronawirus w Polsce (SARS-CoV-2)

Koronawirus w Polsce
(SARS-CoV-2)


Zakażenia:
6 666 304 1 330 584 0 5 335 720

Uczniowie wracają do szkół już w lutym

Minister Edukacji, Przemysław Czarnek, ogłasza „definitywny koniec nauki zdalnej”.


9 lutego 2022 r.


Podczas konferencji prasowej w środę, 9 lutego 2022 roku, minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, poinformował, że nauka zdalna dobiegnie końca wcześniej, niż zapowiadał to resort edukacji. Minister ogłosił, że powrót do szkół w trybie nauki stacjonarnej uczniów z klas 5-8 oraz starszych roczników będzie możliwy już w poniedziałek 21 lutego br.Uczniowie wracają do szkół już w lutym

Wcześniejsze ustalenia zakładały, że nauka zdalna (zgodnie z wcześniej wydanym rozporządzeniem ministra edukacji i nauki) miała trwać do 27 lutego 2022 roku.


Koniec nauki zdalnej - powrót uczniów do szkół od 21 lutego br.

Minister edukacji powiedział, że "priorytetem dlarządu, dla Ministerstwa Edukacji, dla Ministerstwa Zdrowia [...] jest utrzymanie, kontynuowanie nauki stacjonarnej".
Według słów Czarnka: „Przyśpieszamy powrót do nauki stacjonarnej o tydzień dla szkół 5-8 i szkół ponadpodstawowych. Nauka zdalna nie będzie trwała do końca ferii. Uczniowie wrócą do szkoły 21 lutego – ogłosił ministe redukacji i nauki. Jak dodał, to definitywny koniec zdalnegonauczania. – Do końca roku szkolnego będziemy mogli spokojnie się uczyć”. „Czekaliśmy z nauką zdalną do momentu, kiedy to było absolutnie konieczne” – dodał Czarnek.

Podkreślił również, że poprzednia decyzja, podjęta kilkanaście dni temu, dotycząca przejścia na naukę zdalną była bardzo dobra. „Mogła przyczynić się do tego, że ta fala piąta rzeczywiście nie była tak rozpędzona, czy nie rozpędziła się aż tak, gdyby nie tadecyzja” – poinformował szef MEiN.

Zapytany, jak dalej widzi naukę stacjonarną, minister Czarnek odpowiedział: „Nie przewidujemy na ten moment żadnych perturbacji. Gdyby się zdarzyły,jeżeli mamy jakiś nowy wariant, jakąś nową odmianę, jakąś nową falę - zawsze to mówiliśmy, że będziemy zawsze brać pod uwagę sytuację pandemiczną przy podejmowaniu decyzji z priorytetem nauki stacjonarnej”.

Adam Niedzielski, minister zdrowia podkreślił w swojej wypowiedzi, że "pandemia wiele razy nas zaskakiwała". Powiedział także: Tym najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest wzasadzie definitywny powrót do nauki stacjonarnej. Musiałoby się zdarzyć wiele złego, żebyśmy musieli tę decyzję odwracać” z czego można wnioskować, że nie należy obawiać się ponownego wprowadzenia nauki online.Terminy ferii zimowych 2022

Ferie zimowe, trwające dwa tygodnie, dla uczniów w trwającym właśnie roku szkolnym 2021/2022 przewidziano w czterech terminach – od 15 stycznia do 27 lutego br.

  • od 15 do 30 stycznia ferie mieli uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i zwielkopolskiego.
  • od 22 stycznia do 6 lutego ferie mieli uczniowie z województw:podlaskiego i warmińsko-mazurskiego
  • od soboty 29 stycznia do 13 lutego br. przerwę w nauce szkolnej mają uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zzachodniopomorskiego
  • od 12 do 27 lutego 2022r., w ostatnim przewidzianym terminie, ferie będą mieć uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Komentarze

Znikają obostrzenia!

To już pewne! Od poniedziałku 28 marca zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczek (za wyjątkiem podmiotów leczniczych). Koniec izolacji i kwarantanny.

24 marca 2022 r.

Zniesienie większości obostrzeń od 1 marca

Zniesienie większości obostrzeń covidowych od 1 marca 2022 roku. Które obostrzenia zostaną zniesione, a które zostaną utrzymane?

23 lutego 2022 r.

Uczniowie wracają do szkół już w lutym

Minister ogłosił, że powrót do szkół uczniów z klas 5-8 oraz starszych roczników będzie możliwy już w poniedziałek 21 lutego br.

9 lutego 2022 r.

Wprowadzono zmiany w obostrzeniach

Adam Niedzielski oraz Przemysław Czarnek poinformowali o zmianach dotyczących zasad odbywania izolacji i kwarantanny oraz o powrocie do szkół.

9 lutego 2022 r.

Dawka przypominająca szczepionki dla dzieci w wieku 12 – 15 lat

Od piątku (28 stycznia br.) rozpocznie się proces wystawiania skierowań dla tej grupy wiekowej.

28 stycznia 2022 r.

Nauka zdalna w szkołach już pewna

Od czwartku wraca nauczanie zdalne w klasach V-VIII szkół podstawowych oraz we wszystkich typach szkół ponadpodstawowych.

25 stycznia 2022 r.